Aktyvūs žaidimai

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Visi susėda ratu. Vienas žaidėjas parodo kokį nors judesį, pvz. suploja rankomis. Kitas žaidėjas iš kairės pakartoja judesį ir parodo savo, pvz. pliaukšteli delnu per kelį. Kiekvienas sekantis žaidėjas pakartoja judesių seką ir priduria dar vieną savo. Tas, kuris suklysta, iškrenta iš žaidimo, paskutinęs likęs tampa nugalėtoju.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Žaidėjai pasideda ant delno popierines lekštes su teniso kamuoliuku, kita ranka laikoma už nugaros. Po signalo visi dalyviai pradeda bėgti finišo link, jei kamuoliukas nukrenta – reikia grįžti prie starto linijos. Laimi greičiausias „padavėjas“.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Nubrėžiamas erdvus stačiakampis, kuriame du žaidėjai, susikibę rankomis – „tinklas“, gaudys likusius žaidėjus – „žuvis“. Sugautieji tampa „tinklo“ dalimi. „Žuvys“ gaudomos kol lieka vienas žaidėjas, kuris paskelbiamas nugalėtoju.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Šiose linksmose lenktynėse dalyvauja komandos po tris žaidėjus. Vidurinio žaidėjo dešinė koja surišama su kaimyno iš dešinės kaire koja, o kairė koja – su kaimyno iš kairės dešine koja. Laimi komanda, kuri pasiekia finišą greičiau už kitas.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Žaidėjai išsirikiuoja prie starto linijos, suspaudžia keliais balioną ir po signalo pradeda šuoliuoti finišo link. Žaidėjas, kurio balionas susprogo, iš lenktynių yra pašalinamas. Laimi greičiausias žaidėjas, išsaugojęs sveiką balioną.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Komandos pasiskirsto poromis, vienas iš poros gauna tualėtinio popieriaus ritinėlį ir po signalo per tris minutes turi paversti savo porą egiptietiška mumija. Laimi pora, kurios mumija tikroviškiausia.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Žaidimo dalyviams lipnia juosta prie pilvo pritvirtinami dideli pripūsti balionai. Ant grindų išberiami degtukai. Laimi tas „meškutis“, kuris per dvi minutes surinks daugiausiai degtukų. Svarbu nepamiršti išsaugoti „pilvą“- balioną.

Tinka ir vaikams ir tėveliams.

Kaip žaisti: Vienam žaidėjui užrišamos akys ir jis tris kartus apsukamas aplink. Tada paleidžiamas ir stengiasi pagauti kurį nors kitą žaidėją. Žaidėjai gali skeisti kokius nors garsus, kartais paliesti "aklą vištą" ar tiesiog stengtis stovėti ir judėti tyliai. Galiausiai kas nors vis tiek kas nors bus pagautas. Tada tas žaidėjas tampa akla višta.
Kitas variantas: Pagautą žaidėją "akla višta" turi atpažinti liesdama. Jei atpažįsta, tas žaidėjas tampa "akla višta", jei neatpažįsta, "akla višta" lieka tas pats žaidėjas.

Reikia: Pagalys/lazda ir moliniai vazonai ar puodynės.
Kaip žaisti: Žaidimas žaidžiamas lauke. Ant pagalio yra pakabinamas molinis gėlių vazonas ar kita molinė puodynė. Tuomet žaidėjas turi nuo pagalio su puodyne nueiti apie 10 žingsnių. Jam užrišamos akys ir apsukamas 5-10 kartų. Į rankas duodamas pagalys ir jis turi užrištomis akimis grįžti atgal ir numušti puodynę. Jei žaidėjas nepataiko, keičiamas į kitą žaidėją. Laimi tas, kuris numuša puodynę, jei pavyksta numušti nevienam žaidėjui, tada laimi daugiausiai kartų puodynę numušęs žaidėjas.